רעיונות למסיבת בר מצווה בבית

תוכן עניינים

אירוע בר המצווה של הבן היקר שלכם מתקרב ואתם בוודאי מאוד נרגשים ומתחילים לחשוב על האופן שבו תחגגו את האירוע המיוחד הזה. על אף שרבים מחפשים אולם אירועים או גן אירועים לחגוג בו את האירוע לבנם, לא מעט הורים מעדיפים לחגוג דווקא בביתם. אם יש לכם את התנאים המתאימים בביתכם לחגוג את בר המצווה של בנכם, אין ספק שתכנון נכון של אירוע זה בבית יכול להיות דבר נפלא. כמובן שלא כדאי לחגוג אירוע בר מצווה גדול בבית קטן שכן, הצפיפות והדוחק לא יאפשרו לכם ולבן שלכם להנות מהאירוע, אך אם ביתכם גדול או שיש לכם גינה גדולה שיכולה לאכלס את כל המוזמנים שאם מעוניינים להזמין, כדאי שתתחילו לחשוב על הדרך הנכונה לתכנן את האירוע.

 

למה בר מצווה דווקא בבית?

ישנם לא מעט שיקולים שיכולים לגרום לכם כהורים, להחליט שאתם חוגגים את אירוע בר המצווה לבנכם דווקא בבית, כך לדוגמא: אם החלטתם שלכבוד בר המצווה של בנכם אתם מתכננים טיול משפחתי גדול בחו"ל, או טיול שלכם אתו בחו"ל אשר ידרוש מכם השקעה כלכלית משמעותית ואתם בכל זאת רוצים לציין את האירוע גם בקרב המשפחה, אך בצורה פשוטה יותר ופחות תובענית מבחינה כלכלית, אין ספק שבר מצווה בבית יכולה להיות הבחירה הנכונה עבורכם. כמו כן, אם יש לכם קרובי משפחה חולים או בעלי מערכת חיסונית חלשה ואתם מעוניינים מצד אחד לשמור עליהם ומצד שני שגם הם יהנו באירוע בר המצווה, אירוע בר מצווה בבית יכול לסייע לכם לשמור עליהם ולאפשר להם להיות נוכחים באירוע ולהנות. כמובן שיש גם את השיקול הכלכלי בנוגע לחגיגות בר המצווה. לא תמיד יש את הסכום הכספי הנדרש עבור אירוע בגן אירועים או אולם אירועים וכן, ישנם לא מעט הורים שיש להם לא מעט ילדים שלכל אחד מהם יש צורך לחגוג אירוע בר מצווה או בת מצווה ועל כן, כדי להקל את ההוצאה הכלכלית על אירוע זה, הם יעדיפו לערוך אירוע ביתי וקטן יותר בביתם.

 

רעיונות למסיבת בר מצווה בבית

כאמור, יש לא מעט סיבות שבגינן כדאי לערוך אירוע בר מצווה דווקא בבית ואם אכן החלטתם לערוך את האירוע המדובר בבית, הנה כמה רעיונות למסיבת בר מצווה בבית שיכולים להעניק גם לבן שלכם, גם לכם וגם לאורחים שלכם את חווית האירוע המיוחדת ביותר ובד בבד לא לקרוע את הכיס:

ראשית כל, אתם יכולים לבחור לשלב באירוע שלכם דוכני מזון. דוכני מזון מתאימים מאוד לאירוע באופי צעיר ועל כן, אם באירוע נוכחים לא מעט מחברי חתן בר המצווה, אין ספק שכמה דוכני מזון שתציבו במקום ישדרגו את האירוע. אתם יכולים כמובן להציב דוכני מזון שאתם עצמכם תכינו ולא חייב להביא חברה חיצונית שמציעה את השירות המדובר.

אתם כמובן יכולים להכין מראש מצגת בר מצווה מיוחדת, אשר תקרינו במהלך האירוע על מסך שתביאו מראש לחצר שלכם או לביתכם. מצגת מעין זאת יכולה להעניק לכל האורחים וכמובן לנער בר המצווה חוויה טובה ונעימה.

עוד רעיונות למסיבת בר מצווה בבית יכולים להיות בחירה במשחקים קופסא גדולים המוצעים על ידי חברות שונות, שניתן להציב במקום ולאפשר לכל המשתתפים לשחק בהם.

אפשר פשוט לדאוג שהאירוע כולו יהיה בסגנון מסורתי יותר של דרשה שחתן בר המצווה יקריא, ריקודים, אטרקציות שונות שתביאו לרחבת הריקודים כגון: חולצות, כובעים, בלונים, זוהרים ועוד.

ישנם לא מעט רעיונות שיכולים לשדרג לחלוטין כל מסיבת בר מצווה שעורכים בבית וחשוב מאוד שתתאימו את הרעיונות המדויקים ביותר לרצון שלכם ולתקציב העומד על הפרק.

 

הילד שלכם חוגג בקרוב בר מצווה? עיצוב האירוע יכול להיות ייחודי כך שיתאים לילד וגם ישדרג את מראה האירוע בכמה רמות. ריכזנו לכם מדריך בו נפרט על עיצוב אירועים בר מצווה, למה חשוב להתייחס וכיצד לעשות זאת נכון.

עיצוב אירועים בר מצווה- שלבים

על מנת לבצע עיצוב אירועים בר מצווה נכון, יש לעקוב אחר מספר שלבים-

  1. אופי האירוע – השלב הראשון בעיצוב אירועים בר מצווה הוא להחליט מה אופי האירוע. כאשר יודעים מה אופי האירוע יכולים להבין מה סגנון העיצוב המתאים לו. כאשר מדובר בבר מצווה מדובר באירוע צעיר ותוסס. לכן, יש לעצב את האירוע כך שיתאים לאווירה שתהיה בו. כמו כן, יש לחשוב גם האם מדובר באירוע קטן ואינטימי או באירוע גדול יותר והמוני. בסופו של דבר סגנון העיצוב ייקבע את האווירה של האירוע ולכן יש להחליט אותו תוך התחשבות באלמנטים השונים.
  2. מוזמנים – לאחר שבחרתם את סגנון העיצוב יש לעבור לשלב השני ולהחליט מה מספר המוזמנים שלכם. חשוב מאוד לוודא את מספר המוזמנים באופן מדויק ולאשר את הגעתם. כמות המוזמנים המדויקת תקבע את מקום האירוע, את כמות השולחנות, את כמות האוכל וכן הלאה.
  3. בחירת מקום – כעת הגענו לשלב השלישי והוא לבחור את מקום האירוע. על מנת לבחור מקום יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים ביניהם כמות המוזמנים, האווירה שאתם מעוניינים להשיג, תקציב, העונה בה ייערך האירוע ועוד. קיימים מקומות יפים רבים ברחבי הארץ לכן נסו למקד את חיפוש המקום באזור ספציפי. לדוגמא אם אתם גרים בחיפה וכך גם רוב בני משפחתכם אין סיבה לחפש מקומות לעריכת האירוע באשדוד. לכן החליטו מראש על המיקום בארץ בו אתם מעוניינים לבצע את האירוע ולאחר מכן חפשו מקומות בסביבת המיקום הזה.
  4. בחירת תאריך – לאחר שבחרתם מקום יש לבחור תאריך. בדרך כלל המקום אותו בחרתם ייתן לכם מספר תאריכים פנויים ביניהם תוכלו לבחור. נסו להבין מה התאריך הטוב ביותר לביצוע האירוע שלכם, שכן יכול להיות ישפיע על בחירת המקום במידה שאין תאריך פנוי.

 

עיצוב אירועים בר מצווה- מדריך

לאחר שהבנו את השלבים לקראת עיצוב אירועים בר מצווה יש להגיע למטרה שלנו- כיצד נעצב בר מצווה? עיצוב אירועים בר מצווה מצריך התייחסות למספר אלמנטים שונים אותם ריכזנו לפניכם.

תאורה

אחד האלמנטים הקריטיים ביותר בעיצוב אירועים בכלל וכך גם לבר מצווה הוא התאורה. גם אם תעצבו יפה את השולחנות, את רחבת הריקודים או את הכניסה לאירוע התאורה תשפיע על כל אלה ותקבע האם הם ינצצו או לא יהיו משמעותיים. תאורה נכונה תעניק לאירוע את האווירה המתאימה לו, תשדרג את המראה שלו ותהפוך את חלל האירוע למרהיב. כמו כן על ידי תאורה תוכלו להחליט אילו דברים אתם רוצים להבליט באיזה מקום.

לפני שאתם קובעים כיצד לעצב ולתכנן את התאורה באירוע שלכם חשוב מאוד להבין את האלמנטים השונים שירכיבו את האירוע שלכם. לדוגמא אם אתם רוצים סידורי פרחים במרכזי השולחנות ניתן להאיר אותם בצורה ייחודית שתשדרג את המראה שלהם. אם תהיה להקה חיה באירוע יש לחשוב כיצד נשדרג את ההופעה שלה על ידי תאורה מתאימה. נסו לחשוב על כל המרכיבים הכוללים את התאורה ועל כל המרכיבים שצריכים תאורה מתאימה על מנת שעיצוב האירוע שלכם יעלה בכמה רמות.

 

סידור שולחנות

אלמנט חשוב מאוד בעיצוב אירועים בר מצווה הוא סידור השולחנות. השולחנות הם בדרך כלל המקום המרכזי של האורחים שלנו, שכן שם יושבים לאכול. קודם כל החליטו כיצד אתם רוצים להגיש את האוכל האם בצורת בופה או בצורת הגשה לשולחנות על ידי מלצרים. לאחר שהחלטתם על צורת ההגשה, יש לחשוב על עיצוב וסידור השולחנות כך שיתאים גם לאופי האירוע. בדרך כלל בחתונות משקיעים בסידור השולחנות יותר מאשר באירועים אחרים, אך זה לא אומר שאין לעצב את השולחנות גם בבר מצווה, לכן קחו זאת לתשומת ליבכם.

יש לדאוג שהשולחן לא יהיה עמוס מידי על מנת שיהיה לאורחים נוח וכיף לאכול על השולחן. אתם לא רוצים להעמיס בעיצוב השולחן ולגרום לכך שלאורחים יהיה קשה להגיע למזון שמונח על השולחן או לדבר עם מי שיושב מולם. לכן, התייחסו לכך בעת עיצוב השולחן.

מהבחינה העיצובית, אתם רוצים לעצב את השולחן כך שייראה יפהפה ומרשים במיוחד. ניתן לעצב את השולחן על ידי סידורי פרחים יפהפיים או על ידי עציצים מיוחדים, ניתן להוסיף נרות דולקים או מעין תאורה ייחודית, ניתן להוסיף סרטים מעוצבים ועוד שלל רעיונות ייחודיים.

פינות מיוחדות

אחד הדברים שיכולים לשדרג עיצוב אירועים בר מצווה הוא להוסיף פינה מיוחדת. לדוגמא, ניתן להוסיף אזור ייחודי בו האורחים יכולים להצטלם תמונות כיפיות. באזור זה ניתן להוסיף אביזרים ייחודיים כמו שפם, משקפיים, עניבה, כובע וכן הלאה. ניתן להוסיף פינה עם תפילות מעוצבות למזל או לברכה. ניתן להוסיף פינה עם עציצים קטנים או עם זרעי צמחים ולחלק לאורחים. ניתן להוסיף פינה עם תמונות על מגנטים או על גבי ריבועי עץ קטנים. יש אפשרויות רבות לפינות מיוחדות שיכולות לשדרג את האירוע שלכם.

עיצוב אירועים בר מצווה- הגדרה מראש

על מנת שלא תסתבכו עם מגוון רעיונות ייחודיים לעיצוב הבר מצווה, הגדירו מראש את תחום העיצוב שלכם. תכננו את הזמן מראש. אל תשאירו הכל לרגע האחרון ואל תשקיעו יותר מידי בעיצוב של אלמנט אחד באירוע כך שלא יישאר לכם זמן לאחרים. התחילו את העיצוב בזמן הנכון וצרו לעצמכם לוח זמנים של עיצוב האזורים השונים באירוע.

כמו כן, לפני שאתם מתכננים את עיצוב האירוע טיילו קצת בין חנויות והתרשמו מעיצובים שונים, מכלים שונים. לעתים כאשר מסתובבים במקומות שונים מקבלים רעיונות ייחודיים וניתן לרכוש פריטים וכלים מיוחדים שראיתם.

שרון כהן
שרון כהן

אנו צוות מקצועי ומיומן, שמביא עימו שנים של ניסיון בתחום האירועים. האולם שלנו מעוצב בקפידה, כך שכל אירוע יהיה ייחודי ומרשים, תוך התחשבות בצרכים האישיים של כל לקוח.

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!