עיצוב אירועים קטנים

תוכן עניינים

על מנת לעצב אירועים יש להחליט מה אופי האירוע. כאשר יודעים מה אופי האירוע יכולים להבין מה סגנון העיצוב המתאים לו. אחד הדברים שישפיעו על אופי האירוע יהיו האם מדובר באירוע קטן ואינטימי או באירוע גדול יותר והמוני. על עיצוב אירועים קטנים נרחיב במדריך הבא.

עיצוב אירועים קטנים- כיצד נעשה זאת?

לפני שמתחילים בעיצוב אירועים קטנים יש להחליט מספר דברים. קודם כל הבינו במדויק מה מספר המוזמנים שלכם. כמות המוזמנים המדויקת תקבע את מקום האירוע, את כמות השולחנות, את כמות האוכל וכן הלאה.

לאחר מכן יש לבחור את מקום האירוע. על מנת לבחור מקום יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים ביניהם כמות המוזמנים, האווירה שאתם מעוניינים להשיג, תקציב, העונה בה ייערך האירוע ועוד. קיימים מקומות יפים רבים ברחבי הארץ לכן נסו למקד את חיפוש המקום באזור ספציפי. לדוגמא אם אתם גרים בחיפה וכך גם רוב בני משפחתכם אין סיבה לחפש מקומות לעריכת האירוע באשדוד. לכן החליטו מראש על המיקום בארץ בו אתם מעוניינים לבצע את האירוע ולאחר מכן חפשו מקומות בסביבת המיקום הזה.

לאחר שבחרתם מקום יש לבחור תאריך. בדרך כלל המקום אותו בחרתם ייתן לכם מספר תאריכים פנויים ביניהם תוכלו לבחור. נסו להבין מה התאריך הטוב ביותר לביצוע האירוע שלכם, שכן יכול להיות שהתאריך ישפיע על בחירת המקום במידה שאין תאריך פנוי.

לפני שמתחילים בעיצוב אירועים קטנים יש להחליט מספר דברים. קודם כל הבינו במדויק מה מספר המוזמנים שלכם.

עיצוב אירועים קטנים- תאורה

אחד האלמנטים הקריטיים ביותר בעיצוב אירועים בכלל וכך גם בעיצוב אירועים קטנים הוא התאורה. גם אם תעצבו יפה את השולחנות, את רחבת הריקודים או את הכניסה לאירוע התאורה תשפיע על כל אלה ותקבע האם הם ינצצו או לא יהיו משמעותיים. תאורה נכונה תעניק לאירוע את האווירה המתאימה לו, תשדרג את המראה שלו ותהפוך את חלל האירוע למרהיב. כמו כן על ידי תאורה תוכלו להחליט אילו דברים אתם רוצים להבליט באיזה מקום.

לפני שאתם קובעים כיצד לעצב ולתכנן את התאורה באירוע שלכם חשוב מאוד להבין את האלמנטים השונים שירכיבו את האירוע שלכם. לדוגמא אם אתם רוצים סידורי פרחים במרכזי השולחנות ניתן להאיר אותם בצורה ייחודית שתשדרג את המראה שלהם. אם תהיה להקה חיה באירוע יש לחשוב כיצד נשדרג את ההופעה שלה על ידי תאורה מתאימה. נסו לחשוב על כל המרכיבים הכוללים את התאורה ועל כל המרכיבים שצריכים תאורה מתאימה על מנת שעיצוב האירוע שלכם יעלה בכמה רמות.

 

עיצוב אירועים קטנים- סידור שולחנות

אלמנט חשוב מאוד בעיצוב אירועים קטנים ובכלל הוא סידור השולחנות. השולחנות הם המקום המרכזי של האורחים שלנו, שכן שם יושבים לאכול. קודם כל החליטו כיצד אתם רוצים להגיש את האוכל האם בצורת בופה או בצורת הגשה לשולחנות על ידי מלצרים. לאחר שהחלטתם על צורת ההגשה, יש לחשוב על עיצוב וסידור השולחנות כך שיתאים גם לאופי האירוע. בדרך כלל בחתונות משקיעים בסידור השולחנות יותר מאשר באירועים אחרים, אך זה לא אומר שאין לעצב את השולחנות גם בבר מצווה, לכן קחו זאת לתשומת ליבכם.

יש לדאוג שהשולחן לא יהיה עמוס מידי על מנת שיהיה לאורחים נוח וכיף לאכול על השולחן. אתם לא רוצים להעמיס בעיצוב השולחן ולגרום לכך שלאורחים יהיה קשה להגיע למזון שמונח על השולחן או לדבר עם מי שיושב מולם. לכן, התייחסו לכך בעת עיצוב השולחן.

מהבחינה העיצובית, אתם רוצים לעצב את השולחן כך שייראה יפהפה ומרשים במיוחד. ניתן לעצב את השולחן על ידי סידורי פרחים יפהפיים או על ידי עציצים מיוחדים, ניתן להוסיף נרות דולקים או מעין תאורה ייחודית, ניתן להוסיף סרטים מעוצבים ועוד שלל רעיונות ייחודיים.

 

עיצוב אירועים קטנים- פינות מיוחדות

אחד הדברים שיכולים לשדרג עיצוב אירועים קטנים הוא להוסיף פינה מיוחדת. לדוגמא, ניתן להוסיף אזור ייחודי בו האורחים יכולים להצטלם תמונות כיפיות. באזור זה ניתן להוסיף אביזרים ייחודיים כמו שפם, משקפיים, עניבה, כובע וכן הלאה. ניתן להוסיף פינה עם תפילות מעוצבות למזל או לברכה. ניתן להוסיף פינה עם עציצים קטנים או עם זרעי צמחים ולחלק לאורחים. ניתן להוסיף פינה עם תמונות על מגנטים או על גבי ריבועי עץ קטנים. יש אפשרויות רבות לפינות מיוחדות שיכולות לשדרג את האירוע שלכם.

עיצוב אירועים קטנים- הגדרה מראש

על מנת שלא תסתבכו עם מגוון רעיונות ייחודיים לעיצוב האירוע, הגדירו מראש את תחום העיצוב שלכם. תכננו את הזמן מראש. אל תשאירו הכל לרגע האחרון ואל תשקיעו יותר מידי בעיצוב של אלמנט אחד באירוע כך שלא יישאר לכם זמן לאחרים. התחילו את העיצוב בזמן הנכון וצרו לעצמכם לוח זמנים של עיצוב האזורים השונים באירוע.

כמו כן, לפני שאתם מתכננים את עיצוב האירוע טיילו קצת בין חנויות והתרשמו מעיצובים שונים, מכלים שונים. לעתים כאשר מסתובבים במקומות שונים מקבלים רעיונות ייחודיים וניתן לרכוש פריטים וכלים מיוחדים שראיתם. 

 

עיצוב אירועים קטנים- אז כמה זה עולה?

קשה לענות על שאלת המחיר באופן חד משמעי, מאחר והתשובה תלויה במספר גורמים שונים. בין הגורמים הללו יהיו מקום האירוע, מועד האירוע, מי התקליטן שבחרתם, האם אתם רוצים להקה חיה, האם הוספתם סידורי פרחים, בלונים וכן הלאה.

ריכזנו לכם ממוצעי מחירים עבור עיצוב אירועים קטנים-

 • המחיר עבור תאורה והגברה ינוע בין 3,500 לבין 8,000 שקלים.
 • המחיר עבור סידורי פרחים ינוע בין 300 לבין 500 שקלים עבור סידור אחד, כאשר תלוי בסוג הסידור שאתם רוצים.
 • המחיר עבור בלונים ינוע בין 500 ל-1,500 שקלים בהתאם לכמות הבלונים, לסידורי הבלונים ועוד.
 • המחיר עבור עיצוב חופה ינוע בין 800 לבין 1,500 שקלים.
 • המחיר עבור סידורי שולחנות ינוע בין 1,500 לבין 4,000 שקלים, בהתאם לכמות השולחנות.

רוצים לעצב אירוע ייחודי, מרשים וללא פשרות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על מנת לעצב אירועים בצורה נכונה יש להקפיד על התאמה טובה ולהתייחס למספר אלמנטים שונים שבזכותם האירוע שלכם יהיה ייחודי ומרהיב. כאשר כל אלמנט מעוצב כהלכה ויש התאמה בין האלמנטים השונים עיצוב האירוע יהיה מושלם ומיוחד. לפניכם מדריך לעיצוב אירועים.

כפי שהבנו על מנת שהאירוע יהיה מעוצב באופן מרשים וייחודי יש להתייחס למספר אלמנטים שונים. לפניכם האלמנטים שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב אירועים.

תאורה

אחד האלמנטים הקריטיים ביותר בעיצוב אירועים הוא התאורה. גם אם תעצבו יפה את השולחנות, את רחבת הריקודים או את הכניסה לאירוע התאורה תשפיע על כל אלה ותקבע האם הם ינצצו או לא יהיו משמעותיים. תאורה נכונה תעניק לאירוע את האווירה המתאימה לו, תשדרג את המראה שלו ותהפוך את חלל האירוע למרהיב. כמו כן על ידי תאורה תוכלו להחליט אילו דברים אתם רוצים להבליט באיזה מקום. חשוב מאוד להבין שבלי תאורה נכונה, גם האירוע המעוצב באופן הייחודי ביותר לא ייראה מושלם כמו שהוא יכול להיות.

לפני שאתם קובעים כיצד לעצב ולתכנן את התאורה באירוע שלכם חשוב מאוד להבין את האלמנטים השונים שירכיבו את האירוע שלכם. לדוגמא אם אתם רוצים סידורי פרחים במרכזי השולחנות ניתן להאיר אותם בצורה ייחודית שתשדרג את המראה שלהם. אם תהיה להקה חיה באירוע יש לחשוב כיצד נשדרג את ההופעה שלה על ידי תאורה מתאימה. האם אתם רוצים אפקטים של עשן או זיקוקים? כמו כן יש לקחת בחשבון את אופי האירוע ואת האווירה שאתם רוצים לייצר בו. אם מדובר בחתונה יש להאיר את החופה או את השביל אליה. לעומת זאת אם מדובר בבר מצווה אין צורך בחופה. לכן, נסו לחשוב על כל המרכיבים הכוללים את התאורה ועל כל המרכיבים שצריכים תאורה מתאימה על מנת שעיצוב האירוע שלכם יעלה בכמה רמות.

 

סידור שולחנות

אלמנט חשוב מאוד בעיצוב אירועים הוא סידור השולחנות. השולחנות הם בדרך כלל המקום המרכזי של האורחים שלנו, שכן שם יושבים לאכול. קודם כל החליטו כיצד אתם רוצים להגיש את האוכל. אם אתם רוצים שהאוכל יוגש בצורת בופה, עליכם לחשוב כיצד לסדר זאת באופן נוח ביותר וכיצד לפרוס את הבופה בהתאם לאופי המתחם. לעומת זאת, אם אתם רוצים שהאוכל יוגש לשולחנות האורחים, עליכם לוודא כי מדובר במלצרים מקצועיים, נעימים ושירותיים. כעת, יש לחשוב על עיצוב וסידור השולחנות כך שיתאים גם לאופי האירוע. בדרך כלל בחתונות משקיעים בסידור השולחנות יותר מאשר באירועים אחרים, אך זה לא אומר שאין לעצב את השולחנות גם באירועים אחרים, לכן קחו זאת לתשומת ליבכם.

אז כיצד נעצב את השולחנות? על מנת לעצב שולחנות בצורה נכונה יש לדאוג גם לעיצוב יפה ואסתטי וגם לעובדה שהשולחן יהיה נוח ופרקטי למטרה שלשמה הוא שם- אוכל.

מהבחינה הפרקטית, יש לדאוג שהשולחן לא יהיה עמוס מידי על מנת שיהיה לאורחים נוח וכיף לאכול על השולחן. אתם לא רוצים להעמיס בעיצוב השולחן ולגרום לכך שלאורחים יהיה קשה להגיע למזון שמונח על השולחן או לדבר עם מי שיושב מולם. לכן, התייחסו לכך בעת עיצוב השולחן.

מהבחינה העיצובית, אתם רוצים לעצב את השולחן כך שייראה יפהפה ומרשים במיוחד. ניתן לעצב את השולחן על ידי סידורי פרחים יפהפיים או על ידי עציצים מיוחדים, ניתן להוסיף נרות דולקים או מעין תאורה ייחודית, ניתן להוסיף סרטים מעוצבים ועוד שלל רעיונות ייחודיים.

 

עיצוב חופה

עיצוב חופה הוא אחד הדברים החשובים ביותר לעיצוב אירועים של חתונות. החופה היא האלמנט המרכזי בחתונה והיא צריכה להיות מעוצבת ויפהפייה. עיצוב החופה בא לידי ביטוי בצבעים המעטרים אותה, בעיצוב הבד המרכיב אותה ובעיצוב המוטות. כמו כן יש לקחת בחשבון גם את הדרך המובילה אל החופה שיכולה להיות מעוצבת בשלל אפשרויות.

לא חייב לעצב את החופה בעיצובים גרנדיוזיים וקיצוניים ולא חייב לבחור רק בקו נקי וסולידי. האפשרויות הן רחבות מאוד ותוכלו להחליט בהתאם למה שמתאים לכם, לאופי האירוע ולאופי הזוג המתחתן. לכן, נסו להבין מה העיצוב שיתאים לחתן ולכלה, שיתאים לאופי האירוע שהם רוצים בו ועדיין ישמור על החופה כאלמנט ייחודי ומרכזי באירוע.

סידורי פרחים

בעיצוב אירועים רבים, במיוחד בחתונות ניתן לראות סידורי פרחים יפהפיים שמשתלבים עם עיצוב האירוע ומשדרגים אותו באופן משמעותי. פרחים מעצם היותם פרחים הם אחד האלמנטים היפים ביותר. הם מוסיפים לאירוע שלנו גם פן טבעי וחי. סידורי פרחים יכולים לבוא לידי ביטוי בעיצוב השולחנות, ניתן לעצב קיר פרחים ייחודי, ניתן להוסיף פרחים בעיצוב החופה או בעיצוב הדרך לחופה, לכלה בדרך כלל יש זר פרחים, ניתן להוסיף פרחים בכניסה לאירוע, ברחבת הריקודים, בקבלת הפנים, ניתן להגיש לאורחים פרחים ואפילו להוסיף פרחים על מנת לעצב את השירותים. למעשה סידורי פרחים בכל מקום ישדרגו את המראה שלו ויתרמו לעיצוב האירוע.

 

פינות מיוחדות

אחד הדברים שיכולים לשדרג עיצוב אירועים הוא להוסיף באירוע שלכם פינה מיוחדת או פינות מיוחדות. לדוגמא, ניתן להוסיף אזור ייחודי בו האורחים יכולים להצטלם תמונות כיפיות. באזור זה ניתן להוסיף אביזרים ייחודיים כמו שפם, משקפיים, עניבה, כובע וכן הלאה. כך התמונות יוצאות כיפיות ומצחיקות והאורחים יוצאים עם מזכרת מיוחדת. ניתן להוסיף פינה עם תפילות מעוצבות למזל או לברכה. ניתן להוסיף פינה עם עציצים קטנים או עם זרעי צמחים ולחלק לאורחים. ניתן להוסיף פינה עם תמונות על מגנטים או על גבי ריבועי עץ קטנים. בקיצור, יש אפשרויות רבות לפינות מיוחדות שיכולות לשדרג את האירוע שלכם. שימו לב שפינות אלה צריכות להיות ממוקמות במקום שהאורחים רואים אך לא במרכז האירוע, שכן הם לא המרכז. את הפינות הללו עצבו בצורה ייחודית שמתאימה לפינה עצמה ולאופי האירוע.

 

דגשים חשובים לעיצוב אירועים

לאחר שהבנו אלמנטים שיש להתחשב בהם בעיצוב אירועים, יש לקחת בחשבון מספר דגשים חשובים.

 • תחום העיצוב– על מנת שלא תסתבכו עם מגוון רעיונות ייחודיים לעיצוב אירועים, הגדירו מראש את תחום העיצוב שלכם. החליטו מראש מה האזורים שיהיו מעוצבים ומה סגנון העיצוב שאתם רוצים ללכת איתו. בדרך כלל האזורים המעוצבים באירועים יהיו קבלת פנים, שולחנות האורחים, החופה והדרך אליה.
 • לוח זמנים- תכננו את הזמן מראש. אל תשאירו הכל לרגע האחרון ואל תשקיעו יותר מידי בעיצוב של אלמנט אחד באירוע כך שלא יישאר לכם זמן לאחרים. התחילו את העיצוב בזמן הנכון וצרו לעצמכם לוח זמנים של עיצוב האזורים השונים באירוע.
 • הוצאות– כאשר עוסקים בעיצוב אירועים יכולים להתפזר. רואים כל כך הרבה דברים יפים שניתן להוסיף לעיצוב האירוע ולעתים אין באמת צורך בהם. לכן, נסו להבין מראש מה סגנון העיצוב של האירוע ומה כמות המשתתפים בו על מנת שלא תגזימו. הכינו רשימה של השולחנות ועבדו לפי סקיצה מתאימה של האולם על מנת שתוכלו להבין את אזורי העיצוב וכמה כסף להוציא על כל אזור כזה. כך תוכלו לחסוך הוצאות מיותרות.
 • עזרה– אל תפחדו לבקש עזרה. לעתים בעלי אירועים רוצים לעצב את האירוע בעצמם ולעשות זאת לגמרי לבד. אך, לעתים אם תבקשו עזרה מהמשפחה או מחברים טובים זה גם יקל עליכם בעיצוב האירוע וגם יוסיף לכך חוויה משותפת וזיכרונות טובים. על מנת שהעיצוב יתבצע כמו שאתם רוצים הכינו רשימת מטלות מסודרת וברורה והאצילו סמכויות לחברים שלכם. על ידי רשימה מסודרת החברים שלכם יוכלו להסתדר במשימות שלהם ולא יתקשו. כמו כן, תוכלו להיעזר גם באנשי מקצוע או בצוות האולם.
 • חנויות– לפני שאתם מתכננים את עיצוב האירוע טיילו קצת בין חנויות והתרשמו מעיצובים שונים, מכלים שונים. לעתים כאשר מסתובבים במקומות שונים מקבלים רעיונות ייחודיים וניתן לרכוש פריטים וכלים מיוחדים שראיתם. לדוגמא, תוכלו להסתובב בחנויות קרמיקה, חנויות עץ או חנויות מתכת בהן יש כלים מעוצבים ייחודיים שיכולים לשדרג את מראה האירוע שלכם. יש לקחת בחשבון כי בחנויות מיוחדות לעתים קשה למצוא המון כלים שנראים אותו דבר, אך לטעמנו מדובר בדבר חיובי. כך תוכלו לרכוש מספר כלים שונים, אשר כל אחד עם הייחודיות שלו. כך כל מקום באירוע שלכם ייראה מעט שונה.
 • צבעים– אל תפחדו להוסיף צבעים. פעמים רבות עיצוב חתונות יבוא לידי ביטוי בצבעי לבן, ורוד או סגול בהיר וכדומה. אך הוספת צבעים שונים יכולה לשדרג את מראה האירוע בכמה רמות. צבעוניות מוסיפה אור וחופש. לדוגמא, תוכלו להוסיף צהוב או כתום ולהעניק מראה קיצי וכיפי לאירוע שלכם. לכן קחו זאת בחשבון.
שרון כהן
שרון כהן

אנו צוות מקצועי ומיומן, שמביא עימו שנים של ניסיון בתחום האירועים. האולם שלנו מעוצב בקפידה, כך שכל אירוע יהיה ייחודי ומרשים, תוך התחשבות בצרכים האישיים של כל לקוח.

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!